Categories Babylette

Ubranka dla minimalistów: 10 niezbędnych elementów garderoby dla noworodka

Kiedy przychodzi na świat nasze dziecko, często mamy tendencję do gromadzenia dużej ilości ubranek i dodatków. Jednak zastosowanie zasady minimalizmu w wyborze garderoby dla noworodka może być nie tylko praktyczne, ale również ekonomiczne. W tym artykule przedstawimy listę 10 niezbędnych elementów garderoby dla noworodka, które pozwolą utrzymać porządek w szafie i zapewnić dziecku wygodę oraz styl.

1. Body dla niemowlaka

Pierwszym elementem, który powinien znaleźć się w szafie noworodka, są solidne body. Zależnie od preferencji i częstotliwości prania, warto zaopatrzyć się w 8-12 sztuk. Wybierając body, warto postawić na modele z krótkimi rękawami, które są uniwersalne. Jednak nie zapomnij również o kilku egzemplarzach z długimi rękawami, które będą niezbędne w chłodniejsze dni.

2. Podkłady

Następnym elementem, który powinien znaleźć się w garderobie noworodka, są podkłady. W zależności od częstotliwości prania, warto zaopatrzyć się w 6-8 sztuk. Wielu rodziców preferuje jednoczęściowe śpioszki lub sukienki zapinane na zamek, które ułatwiają ubieranie i zmianę pieluch.

3. Pajacyki

Choć życie noworodka skupia się głównie na jedzeniu i spaniu, nie można zapomnieć o zabawie polegającej na ubieraniu go w wyjątkowe ubranka. Dlatego warto zaopatrzyć się w 3-5 wszechstronnych pajacyków, które można łatwo zestawić z innymi elementami garderoby. Pajacyki można nosić zarówno jako górę, jak i spód, co sprawia, że są idealne na różne okazje.

4. Bloomers lub szorty

Aby urozmaicić garderobę noworodka, można dodać kilka par bloomersów lub szortów. Stanowią one idealną, łatwą warstwę z body na cieplejsze dni. Dzięki nim można stworzyć ciekawe i stylowe zestawienia.

5. Legginsy lub spodnie

Warto zaopatrzyć się w kilka par legginsów lub innych miękkich spodni, które będą świetnym elementem do nakładania warstw i mieszania różnych stylów. Legginsy i spodnie można łatwo zestawić zarówno z body, jak i z innymi elementami garderoby.

6. Kardigan lub kurtka

W chłodne poranki lub w miejscach o zbyt niskiej temperaturze, warto mieć pod ręką kardigan lub kurtkę. Wybierając taki element garderoby, warto postawić na coś miękkiego i łatwego do prania. Dodatkowo, zwróć uwagę na modele z kapturem, które zapewnią większą wszechstronność.

7. Skarpetki

Skarpetki są nieodłącznym elementem garderoby niemowlaka. Warto zaopatrzyć się w 6-10 par, aby zapewnić ciepło małym stopom, zwłaszcza podczas spacerów na zewnątrz. Dla dziewczynek warto również mieć rajstopy, które można nakładać warstwowo w chłodniejszych miesiącach.

8. Kokardki (dla dziewczynek)

Chociaż stawiamy na minimalistyczną garderobę, nie oznacza to, że nie możemy dodać kilku akcentów. Dla dziewczynek warto mieć kilka kokardek, które pozwolą urozmaicić prosty strój.

9. Czapki

Bez względu na porę roku, warto mieć pod ręką co najmniej 1-2 czapki, które zapewnią dziecku odpowiednią ochronę przed zimnem.

10. Sprzęt outdoorowy

W zależności od pory roku i klimatu, w którym żyjesz, może być konieczne zaopatrzenie się w dodatkowy sprzęt outdoorowy. Może to być kostium kąpielowy, płaszcz, zimowy kombinezon, grubsze buciki, małe rękawiczki lub wodoodporna kurtka.

Podsumowanie

Tworzenie minimalistycznej garderoby dla noworodka może być wyzwaniem, ale jest to również świetny sposób na uproszczenie życia i utrzymanie porządku w szafie. Wybierając odpowiednie elementy garderoby, takie jak body, pajacyki, bloomersy, legginsy czy kardigan, możemy stworzyć dziesiątki różnych stylizacji. Pamiętajmy jednak, że każde dziecko jest inne i to, co sprawdzi się dla jednego, może nie być odpowiednie dla drugiego. Dlatego warto dostosować listę potrzebnych ubranek do indywidualnych preferencji i potrzeb naszego maluszka.

https://www.babylette.pl